בעידן המודרני לא מעט חברות בוחרות לבצע את מסלול המיון של עובדים באמצעות מבחנים שאר נועדו לבחון את היכולת הקוגניטיבית כמו גם האישית. למעשה, מבחני המיון הם חלק בלתי נפרד מתהליך הקבלה לעבודה ועל כן על כל עובד ועובדת להתכונן לכך באמצעות הכנה מוקדמת אשר נועדה להגדיל את סיכויי ההצלחה ולהרשים את המגייסים. היא הייתה תוכלו לעבור בהצלחה את מבחני המיון במקום העבודה אליו אתם רוצים להתקבל? להלן הפרטים שיכולים לסייע לכם להגשים את החלום.

תרגול והעמקת הידע

מבחני המיון נועדו כאמור לבחון את הכשירות המקצועית וזאת באמצעות שורה של מבחנים אשר כוללים בין היתר מבחן כמותי, מבחני אישיות, מבחני אמינות ועוד. באמצעות מדריך הכנה למבחני מיון בעבודה תוכלו לקבל שפע של מידע שבו תוכלו להיעזר לטובת הכנה מוקדמת והיכרות עם מכוני הבדיקה, כאשר בנוסף לכך רצוי עוד לפני להצטייד בחוברות תרגול שיכולות לסייע לכם להתכונן  לכל שאלה, ובכך להימנע מעיכובים שעלולים להוביל לאי פתרון של שאלה או לחשש מפני שאלות שאתם לא מכירים.

לבוש ייצוגי

חשוב מאוד להגיע ליום המיון כמו גם רעיון עבודה מול המעסיק עם לבוש מצוחצח נקי ורענן אשר מייצג אתכם כהלכה לרושם ראשוני אין שני, ועל כן באמצעות הסקירה הבאה תוכלו לקבל טיפים ללבוש לראיון עבודה, כמו גם למבחן אישיות אשר נערך במכון אשר מתמחה בתחום. על כן מנת שתוכלו לחסוך לעצמכם זמן, מומלץ להכין את פריטי הלבוש ביום קודם וכן להקפיד על גיהוץ, כל זאת מתוך מטרה להגיע לראיון כאשר אתם נראים במיטבכם כמו גם מכבדים את המעמד.

 

 

שינה טובה

מעבר להכנה אשר מתבצעת באמצעות סימולציות כמו גם מבחנים שאותם ניתן לבצע בבית, חשוב מאוד להקפיד על שינה טובה לפני שאתם ניגשים למיונים. ללחץ יש השפעה משמעותית על היכולת שלכם להפגין את הביצועים הטובים ביותר ועל כן במידה ואתם מתקשים להירדם, אפשר להאזין למדיטציה אשר תרגיע את המערכת או לתרגל מיינדפולנס שנחשב ואחת משיטות התרגול הטובות ביותר לטובת יצירה של ריכוז ופוקוס אשר יניב לכם בסוף את היכולת להתקדם, ובהתאם לכך ולהגיע במיטבכם ליום חשוב אשר משלב שורה של מבחנים כמו מבחן במחשב.

זיהוי החולשות והחוזקות

על מנת שתוכלו לייצג את עצמכם כהלכה בסיטואציות חברתיות כמו למשל בדינמיקה הקבוצתית מומלץ להתאמן מראש,  וזאת באמצעות זיהוי של חולשות וחוזקות המאפיינים אתכם, ועלולים למנוע או לקדם אתכם במסגרת יום המבחנים. חשבו היטב עם עצמכם כיצד אתם רוצים לייצג את עצמכם ואיך אתם מתנהלים בסיטואציות חברתיות, כאשר בעת הצורך ניתן לבצע סימולציה עם חברים ובני משפחה אשר יכולים לסייע ולהעיר לגבי דגשים שאותם כדאי לשלב במסגרת של יום המיון, כל זאת מתוך מטרה לייצג את עצמכם כהלכה, ולהימנע משתנות או מוטיבציית יתר שעשויים לפגוע בכם.

לסיכום

מבחני המיון הם חלק בלתי נפרד מתנאי הקבלה של מועמדים למשרות נחשקות וחברות מובילות בארץ כמו גם בעולם. מדובר בשורה של מבחנים אשר כוללים בן היתר סימולציות, ראיון אישי, דינמיקה קבוצתית, מבחנים כאשר בוחנים את הכישורים שלכם באמצעות מחשב לצד סדרה של שאלונים הכוללים בין היתר בעיות לוגיות תפיסה מרחבית ועוד. תרגול וכן קבלת מידע דרך אתרים מתמחים כמו למשל אתר החננה מהווה הזדמנות נהדרת להכין את עצמכם כמו שצריך, ולהגיע בביטחון לקראת הגשמת החלום בדמות משרה אשר תואמת את הכישורים שלכם. בהצלחה!