אין שני לרושם ראשוני ולכן הקפדה על קוד לבוש ראוי לראיון עבודה הוא חשוב מאין כמותו. במדריך זה נציג לכם את כל הטיפים של המומחים לצורך יצירת מראה מרשים שייחרט היטב בזיכרונו של המראיין.

קוד לבוש לראיון עבודה: כך תכינו את עצמכם בצורה המרשימה ביותר לקראת הריאיון

למרות שבמדינת ישראל אינו קוד לבוש כמו שנהוג באירופה, בכל הקשור לראיון עבודה הכללים הם שונים. מחקרים מצאו כי למראיין לוקח בדיוק 2 שניות לגבש רושם ראשוני עליכם, ולכן אם תגיעו לדוגמה בכפכפים הרושם אשר עשוי להתקבל הוא של אדם לא אחראי. חשוב להתאים את עצמכם למקום העובדה המיועד, ולכן הקפידו להגיע קודם כל בנעליים סגורות. לנשים מומלץ להגיע עם נעלי בובה קלאסיות ונוחות אותן ניתן למצוא בחנויות של פריטי בלרינס ואילו לגברים מומלץ להגיע בנעלי מוקסיני.

איך מתלבשים לראיון עבודה

איך להתאים את הלבוש למקום העבודה הפוטנציאלי?

צריך לזכור כי מראיינים אוהבים מועמדים שדומים להם, ולכן מחקר אודות החברה אליה אתם מתראיינים הוא חיוני לצורך התאמה של פריטי הלבוש. אם אתם מתראיינים למשרד עורכי דין, תיכנסו לעמוד העסקי של החברה ברשתות החברתיות כדי להבין איך העובדים מתלבשים ובהתאם לכך בחרו את מערכת הלבוש, במקרה שלנו – לבוש מחויט. עם לבוש נכון ומדויק יש לכם סיכוי להגדיל את סיכוי הקבלה. בהתאם לכך ומתוך מטרה להגיע מוכנים, השקיעו בפריטי לבוש איכותיים בדמות מכנס שחור מחויט וחולצה לבנה – מערכת לבוש שתמיד עושה את העבודה מבחינת הרושם והיא מתאימה כמעט לכל מקום עבודה. לא צריך להגיע מהודרים מדי, אחרי הכול אתם לא מגיעים לאירוע ולכן יש למתן את הצבעים אותם אתם לובשים לצבעים קלאסיים כמו שחור, לבן, בז' או אופייט אך גם בצבעים שמחמיאים לכם, בסופו של דבר הכי חשוב שאתם תרגישו בנוח. תוכלו אפילו להגדיל ראש ולבדוק אילו צבעים מתאימים לגוון העור שלכם.

תכשיטים – כן או לא?

מומלץ להימנע מלענוד תכשיטים בולטים מאחר והם עשויים להפריע לראיון שלכם (עגילים דומיננטיים עלולים למשוך את תשומת לבו של המראיין ולא בכיוון הטוב) כמו גם לאור העובדה כי משחק עם טבעות או תכשיט מסוים עלול לשדר חוסר נוחות. עם זאת, אביזר מוצלח יכול לעשות את ההבדל ולבדל אתכם – כמו חגורה מדויקת או צעיף. לפני שאתם יוצאים לדרך בחנו את עצמכם במראה ובעת הצורך התייעצו גם עם חברים ובני משפחה, כך שתוכלו לשפר את הנראות או להוסיף פריט מסוים. אל תשכחו להריח טוב אולם השתמשו בבושם עדין ככל האפשר, כחלק אינטגראלי ממערכת הלבוש שלכם.

תיק

כדי להגיע מוכנים לריאיון העובדה אתם כמובן צריכים לקחת איתכם תיק. מומלץ שלא לבחור בתיק גב מאחר והוא נותן רושם ילדותי לעיתים, ועל כן מומלץ לבחור בתיק קטן ולהביא איתכם פנקס, כך שתוכלו לכתוב הערות בריאיון. שיהיה בהצלחה!