לא מעט אנשים סובלים מהתקפי חרדה, כשלעיתים ההתקפים הללו תוקפים אותם במהלך יום עבודה. אם זה קורה גם לכם, טוב לדעת שיש מה לעשות בנידון. ריכזנו בעבורכם מידע חשוב בנושא.

איך מתמודדים עם התקף חרדה?

חשוב להבדיל בין חרדה לבין התקף חרדה, שכן בהתקף חרדה יש תסמינים שלא ניתן לשלוט עליהם, כמו דפיקות לב מואצות, רעד, יובש בפה, הזעה ובאופן כללי תחושת פחד מאוד גדולה. ברחבי הרשת תוכלו למצוא הוראות לטיפול מיידי בהתקף חרדה, כאלה שיוכלו לסייע לכם להתמודד עם ההתקף על הצד הטוב ביותר. כך או כך, טוב לדעת שיש לא מעט מקומות נהדרים שיסייעו לכם, כמו "מכון חיבורים" שמתמחה בטיפולי CBT ובמגוון רחב של סוגי חרדות שונים.

אז מה ניתן לעשות? ראשית, חשוב להבין שמדובר בהתקף חרדה. לעיתים יש מי שחושבים שמדובר בהתקף לב, ולו בשל התסמינים הזהים. אם אתם סובלים מהתקפי חרדה, וודאי תדעו לזהות מתי מתחיל ההתקף. כדאי לנשום עמוק, ולבצע נשימות עמוקות ואיטיות דרך הפה. יש לא מעט סרטוני הסברה, שיסייעו לכם להבין כיצד לנשום נכון במהלך התקף.

כמו כן, נסו לומר לעצמכם שמדובר בהתקף, ולנסות להירגע ככל הניתן. זה לא תמיד קל, אבל כדאי ואפילו רצוי לשתף בבעיה את הקולגות שעובדים לצידכם, ולו כדי שיוכלו לסייע במקרה הצורך. נוסף על כך, תרגילי מיינדפולנס יוכלו לעזור גם כן. זוהי טכניקה מיוחדת שמסייעת להרגעה, ובהחלט רצוי ומומלץ לאמץ אותה.

אם אתם סובלים מהתקפי חרדה קשים, שנמשכים לאורך זמן ובתדירות גבוהה, מוטב לפנות לאיש מקצוע שיסייע לכם ויעניק לכם טיפול תרופתי. יש לא מעט תרופות וטיפות שיכולות לעזור לכם במקרי חירום, חלקן גם מיועדות לשימוש יומיומי, אך בכל מקרה, מדובר בתרופות שמחייבות מרשם רופא, וחשוב לגשת לאיש מקצוע (כמו פסיכיאטר) על מנת שיאבחן אתכם. נוסף על כך, יש גם פתרונות טבעיים, עליהם תוכלו לקרוא בהרחבה ברחבי הרשת.

להתמודד עם התקף חרדה ביום העבודה לא בלתי אפשרי

ואם המקצוע שלי גורם לי להתקפי חרדה?

נכון, זה לא קל למצוא את המקצוע הנכון והמתאים ביותר, ועם זאת, אם המקצוע שבחרתם מעורר בכם התקפי חרדה או מהווה טריגר בעבורכם – יכול מאוד להיות שכדאי לבחור תחום אחר, או לשנות מעט את היקף המשרה, באופן שיקל עליכם. כך או כך, תמיד מומלץ לשתף את המנהל הישיר על מנת שידע על כך ויוכל לסייע (כלומר, לאפשר לכם לצאת לנשום אוויר במהלך התקף, או אפילו לחזור הביתה על מנת לנוח ולהתאושש).

לסיכום,

לא מעט עובדים חווים התקפי חרדה במהלך העבודה. למרות שמדובר במצב לא נעים, יש מה לעשות, בין אם מדובר בטיפול לטווח קצר ובין אם מדובר בטיפול לטווח ארוך. חשוב להתייעץ עם איש מקצוע, ולקבל אבחון מקצועי בנוגע למצבכם, כך תוכלו לדעת מהו הטיפול האידיאלי ביותר בעבורכם.