למצוא את המקצוע הנכון

אין ספק שהקריירה והעבודה היא חלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו. באמצעותה אנו מתפרנסים ומכלכלים את עצמנו ואת המשפחה שלנו בראש ובראשונה, היא מאפשרת לנו לחסוך כסף ולתכנן תכניות עתידיות ואם אנחנו מצליחים ליהנות ממנה ולהגשים את עצמנו דרכה, הרי שעלינו על דרך המלך. אין ספק שלמצוא עבודה טובה ומקצוע מתאים הוא דבר שעשוי לקחת זמן וברוב המקרים גם ניסיונות כושלים בדרך. התהליך הזה הוא בדרך כלל נחלתם של אלו שעדיין לא מצאו את האפיק התעסוקתי שלהם בחיים, אך בכל שלב בחיים יכול כל אחד למצוא את עצמו עומד בפני דרך חדשה, בין אם לאחר שפוטר מעבודתו או שהחליט בעצמו לשנות כיוון. אז בשביל מי שנמצא בדיוק בצומת הדרכים הזאת, הנה כמה טיפים חשובים שעשויים לעזור למצוא את המקצוע הנכון.

עשו את מה שאתם אוהבים

יש משפט קלישאתי שגורס כי "מי שעושה את מה שהוא אוהב, לא יצטרך לעבוד יום אחד בחייו". קלישאה אין ספק, אבל אחת עם הרבה אמת בתוכה. נכון, זה בהחלט נדיר למצוא עבודה שכל כולה מבטאה את התשוקות שלנו ולמעשה בכל עבודה יש חלקים מהנים יותר וכאלה שהרבה פחות, אך זאת בהחלט השאלה הראשונה שתצטרכו לשאול את עצמכם. הדבר הבסיסי ביותר להתמדה בעבודה ולהצלחה בה, הוא לקום כל בוקר וללכת בשמחה לקראת הבאות מתוך אהבה למה שאתם עושים.

למצוא את המקצוע הנכון בעבורי

אל תחששו להיעזר באנשי מקצוע

הבעיה הכי גדולה אותה חווים רבים, היא קושי להגדיר ולשרטט בדיוק מה אנחנו אוהבים ומה מתאים לנו. למרבה המזל ישנם בעלי מקצוע רבים כמו קואוצ'רים, עובדי חברות השמה ומומחי תעסוקה שישמחו לסייע לכם להבין מי אתם ומה אתם מחפשים ואפילו לקשר ביניכם לבין מעסיקים רלוונטיים פוטנציאליים.

הגדירו באופן כללי מה מתאים לכם

אם אתם לא יודעים בדיוק מה אתם רוצים לעשות, כדאי להתחיל בשרטוט קווים כלליים של הדברים שמתאימים לכם ומתאימים לכם פחות. האם אתם מעדיפים לשבת במשרד ממוזג או שדווקא עבודה באוויר הפתוח נעימה לכם יותר? האם אתם נהנים מאינטראקציה מרובה עם אנשים אחרים או שהשקט במהלך יום העבודה חשוב לכם? האם אתם טובים בעבודה במסגרות היררכיות מסודרות וברורות וצריכים לקבל הוראות ברורות או שאולי דרך עצמאית וגזירת משימות בעצמכם מתאימות לכם יותר?

אל תחששו משינוי

התחלתם עבודה במקום מסוים ולאחר זמן מה אתם מרגישים שהתשוקה למה שאתם עושים פוחתת או שאתם פחות מתחברים למה שאתם עושים בשלב הזה? רבים מפחדים לעזוב מקום עבודה ובחלק מהמקרים בהחלט יש מקום לתת הזדמנות נוספת וזמן הסתגלות. עם זאת, אם אתם מרגישים עמוק בפנים שזה לא זה, עדיף להקדים ולחפש כיוון אחר. אחד הדברים הגרועים מבחינה אישית הוא לעבוד בכוח במקום עבודה שאתם מרגישים שאיננו מתאים לכם.