עבודה באירופה

לסיים יום עבודה וללכת לטייל בשאנז אליזה בפריז, בטיילת הראמבלס בברצלונה או ברובע החלונות האדומים באמסטרדם? בשביל האירופאים אמנם מדובר בשגרת היומיום, אך בשבילנו הישראלים אין ספק כי מדובר בחוויה יוצאת דופן. מעבר לבונוס הגדול כמובן של מגורים ועבודה בערים אירופאיות נחשקות ומתוירות, עבודה באירופה היא הרבה פעמים צעד כלכלי משתלם אם מוצאים את ההזדמנות הנכונה ועל הדרך היא יכולה להקנות שפה חדשה, היכרות עם תרבות שונה ובאופן כללי חוויה שונה לגמרי ממה שניתן למצוא אפילו במקומות העבודה האקזוטיים ביותר בגבולות המדינה שלנו. אז למתלבטים שבינינו ולעובדים האירופאיים החדשים שבדרך, אספנו כמה נקודות חשובות שיש לשים לב אליהן לפני שיוצאים לדרך.

למי מותר לעבוד באירופה?

ובכן, באופן כללי יש שתי דרכים לעבוד באירופה. הראשונה היא עבודה ללא אשרת עבודה שהיא אינה חוקית ועשויה למנוע מכם כניסה ליבשת אירופה לכל אורך חייכם ועל כן היא איננה מומלצת כלל. הדרך השנייה היא באמצעות קבלת אשרת עבודה וניתן לחלק אותה לשתי דרכים מרכזיות.

הדרך הראשונה היא בעבור מי שמחזיק בדרכון של אחת ממדינות האיחוד האירופי כמו צרפת, גרמניה, איטליה וכן הלאה. בעבור בעלי הדרכון העבודה בכל אחת ממדינות האיחוד ולמעשה ברוב יבשת אירופה היא חופשית כמו גם שהייה לאורך זמן בלתי מוגבל. בעצם כאשר מחזיקים בדרכון ניתן לעבוד במגוון עבודות באירופה ואין צורך באשרת עבודה מיוחדת. שימו לב בנוסף שכאשר עובדים כך משמעות הדבר היא קבלת זכויות מלאה כולל פנסיה וביטוחים שונים.

הדרך השנייה היא להוציא אשרת עבודה ספציפית למדינה בה אתם מעוניינים לעבוד. שימו לב שמדובר באישור עבודה ספציפי שניתן לבקש ולקבל במידה ונמצאתם מתאימים בשגרירות הרלוונטית. אשרת הכניסה לשלושה חודשים הניתנת לישראלים באופן אוטומטי היא ויזת תייר ואין משמעותה שניתן לעבוד באירופה באופן חוקי.

עבודה באירופה

סוגי עבודות באירופה

אם אתם כבר יודעים היכן אתם הולכים לעבוד ומי עומד להעסיק אתכם, ישנם מעסיקים שיוכלו להנפיק אשרה בעבורכם לאחר שיסבירו לשגרירות מדוע העסקתכם היא חיונית בעבורם. כאן כמובן מדובר במשרות מאד ספציפיות שיש למצוא מראש.

סוגי העבודות הפופולריים ביותר בקרב הציבור הישראלי הם כמובן עבודה במכירת מוצרי קוסמטיקה בעגלות, מכירת ציורי שמן מדלת לדלת, שמירה על ילדים בתור נני או מנעולנות. חלק מהענפים האלה הם סיזיפיים ומחייבים מאד בחלק מהזמן, אך אין שום ספק ששכרם בצדם.

כדאי לבוא מוכנים

זכרו שלא משנה כמה הרפתקנים אתם, עבודה מחוץ לארץ היא יציאה ברורה מאיזור הנוחות שלכם. על כן רצוי לדאוג לפרטים החשובים לפני שתגיעו כמו למשל היכן תגורו, איך תתניידו, כיצד המעסיק מתכוון לשלם לכם ומה יקרה במידה ולא תרצו להמשיך בעבודה. אם נכנסים לכל התהליך הזה בסבלנות ועושים אותו כמו שצריך אפשר בלי ספק להפיק מעבודה באירופה חוויה מדהימה לכל החיים.