לעבוד באבטחה בחו"ל

כשמדברים על עבודה לישראלים מעבר לים, אחת האופציות היותר רווחיות ומותאמות לעובד הישראלי היא עבודה בתחום האבטחה. הניסיון הצבאי העשיר אותו רוכשים חיילי וחיילות צה"ל הופך התחום הזה לאידיאלי בעבורם והמעסיקים המעוניינים בשירותי אבטחה יודעים שהם מקבלים מהישראליים את השירות הטוב ביותר שניתן לקבל בתחום. נשאלת השאלה כיצד ניתם למצוא עבודת אבטחה בחו"ל. מהם למעשה האפיקים בהם ניתן ללכת כדי להשתלב בתעשייה הזאת בקלות ולהגיע למקום שמתאים בעבורכם ומהן למעשה הדרישות לעבודה בתחום. אז לאלו ששוקלים עבודה בתחום, הנה כמה דברים חשובים שווה לדעת לפני שיוצאים לדרך.

למי מתאימה העבודה?

לפני שניגשים חשוב לדעת כי עבודה בחו"ל באבטחה מצריכה מכם לעמוד בכמה דרישות סף בסיסיות ביותר. ראשית כל על המועמדים להגיע מרקע קרבי ולרוב הם מתבקשים להיות בעלי הסמכת רובאי 05 לכל הפחות. מעבר לראיון העבודה כמובן שיידרש ברוב המוחלט של מקומות העבודה, מעסיקים רבים דורשים מעבר של מבחנים פסיכוטכניים שונים, מבדקי כושר גופני ולעיתים ישנן אף דרישות סף של משקל גוף, גובה ומדדים גופניים אחרים.

לעבוד באבטחה בחו"ל

האם חשוב לדעת שפה זרה?

לרוב לא תדרשו לדעת לדבר בשפת המדינה אליה תלכו אלא אם כן מדובר במדינות דוברות אנגלית. מכאן כבר תוכלו להבין כי שליטה בסיסית בשפה האנגלית ברמה של אפשרות לשיח עם הסובבים שלכם היא חשובה ביותר כי בכל זאת יש צורך לתקשר עם הממונים עליכם ועם הסובבים אתכם. אם אין לכם את השליטה הזו ואתם לא מכוונים להגיע למדינה עם שפה אותה אתם דוברים, מומלץ שתשקלו את כל העניין בכובד ראש ובכל מקרה חשוב לדעת שזה מכשול שעשוי להניא מהעסקה שלכם.

אלו סוגים של אבטחה בחו"ל קיימים?

המשרות הנפוצות בתחום של אבטחה בחו"ל, הן לרוב עבודה באל-על ובחברות תעופה אחרות הכוללות בידוק של הנוסעים ושל הכבודה, אבטחה על ספינות נופש של הנוסעים ואנשי הצוות, אבטחת אישים במקומות שונים, אבטחה בבתי קזינו ועבודה ממשלתית של אבטחה בשגרירויות ישראל ברחבי העולם. אמנם ברוב התפקידים לא מדובר על סיכון ביטחוני יומיומי ויש בהחלט היבט משמעותי של הפגנת נוכחות, אך בכל זאת מדובר בעבודת אבטחה שכן עשויה להיות כרוכה בסיכונים ויש לקחת זאת בחשבון ולבחור את מקום העבודה בכובד ראש.

תנאים ושכר

בכל הנוגע לעבודה ממשלתית, השכר משתנה והוא בהחלט נאה אך לא גבוה מדי. עם זאת העבודה הממשלתית מגיעה עם הטבות רבות כמו תנאים סוציאליים מלאים, סיוע בשכר דירה ורכישת רכב, תשלומי ביטוח לאומי בארץ וכן הלאה. בחברות הפרטיות בעולם, התנאים הללו פחות מובטחים ובמקומות ברמת סיכון גבוהה תהיו גם חשופים למצבים שעשויים להיות מסוכנים, אך דעו שהשכר במקומות הללו יהיה גבוה ומתגמל בהתאם. זאת אופציה שעדיפה למי שמחפש עבודה יותר מאתגרת.