אישור עבודה לקנדה

המרחבים העצומים, הנופים המרהיבים, המקומיים מסבירי הפנים וכמובן הכלכלה המשגשגת – כל אלו מושכים בשנים האחרונות לא מעט ישראלים שמחליטים לנסות את מזלם מעבר לים ומרחיקים לכת עד לקנדה הרחוקה במטרה להשתלב בשוק העבודה. בשל מדיניות ההגירה הנוחה והמקלה יחסית של הקנדה, התהליך של מעבר אליה הוא יחסית פשוט וניתן לעבור אותו די בקלות. עם זאת, רצוי בהחלט לגשת לכל העניין הזה מוכן כדי להימנע מסחבת או חלילה להגיע למצב בו מתעורר חשד כי אתם מנהלים את התהליך באופן בלתי כשיר. על כן, ריכזנו בעבורכם את השלבים המרכזיים והחשובים בדרך לקבלת אשרת עבודה בקנדה, אז שיהיה הרבה בהצלחה!

מהי ויזת עבודה והאם חייבים לקבל אותה?

כאמור, ממשלת קנדה מעודדת הגירת עבודה לתחומה על מנת להעשיר ענפי מקצוע מסוימים ועל כן ניתן להשיג אשרה בקלות יחסית. עם זאת חשוב לשים לב כי אשרת עבודה אינה מאפשרת מגורים לצמיתות בקנדה והיא מוגבלת בזמן. כמו כן לכל סוג של אשרת עבודה יש מגבלות ותנאים שונים. אלו העובדים בקנדה יכולים בהמשך להגיש בקשת הגירה למגורים שתישקל כמובן על ידי הרשויות.

בקשה על ידי המעסיק

ככלל חשוב לזכור כי כל בקשת אשרת עבודה בקנדה מתנהלת בשגרירות קנדה בישראל, דרכה יש להגיש את הטפסים ולהתעדכן בסטטוס הבקשות. אחת הדרכים הפופולריות והנפוצות ביותר לקבלת אישור עבודה בקנדה הוא להתחיל ראשית בתהליך התקשרות עם מעסיק קנדי חוקי כמובן שיצהיר שהוא מעוניין להעסיק אתכם עם נימוק מפורט כמובן. לאחר מכן עליו להגיש את ההצהרה ובקשה למשרד לפיתוח כח אדם וכישורי עבודה בקנדה, וברגע שהם מאשרים ומעבירים זאת לשגרירות תוכלו להתחיל בתהליך הבירורקטי לקבלת האישור המיוחל.

אישור עבודה לקנדה

מקצועות נדרשים וסטודנטים

ישנם מקצועות נדרשים שהוגדרו על ידי ממשל קנדה, אשר העוסקים בהם יכולים לנסות ולהגיש בקשה לאישור עבודה באופן עצמאי ללא צורך בהתקשרות מוקדמת עם מעסיק. כמה דוגמאות למקצועות שכאלה הם רפואה, סיעוד, הנדסה.

מי שמעוניין ללמוד בקנדה צריך להציג בשגרירות מסמכים המוכיחים קבלה לאחד מהמוסדות האקדמיים במדינה ותשלום מקדמה למוסד האקדמי.

מגבלות, אישורים נוספים ותוקף האשרה

שימו לב כי במרבית המקרים תידרשו להוכיח בדרכים שונות שאתם לא מתכוונים להמשיך ולשהות בגבולות קנדה בתום תוקף אשרת העבודה. בנוסף תדרשו להוכיח עבר פלילי נקי, יכולת קיום בקנדה, אישורים רפואיים ואישורים נוספים אותם עשויים לדרוש כחלק מהתהליך שיש להגיש בתחילתו. עם זאת, כאשר אתם כבר עובדים בקנדה, תוכלו להגיש בקשה לויזת מגורים בתהליך קצר ופשוט יחסית. כמו כן, כל המעוניינים להאריך את ויזת העבודה שלהם מעבר לתקופה הראשונית שאושרה להם, יכולים לעשות בתהליך קצר ופשוט מאד שברוב המכריע של המקרים יאושר.

ישנם כאלה הבוחרים לעבוד בקנדה באופן בלתי חוקי. מדובר במהלך לא מומלץ במיוחד שיכול לגרור בעקבותיו חותמת שחורה וגירוש לצמיתות מקנדה.