יודעים שאתם זכאים לפיצוי של עד מאות אלפי שקלים אם נפצעתם בתאונת עבודה? תאונת עבודה יכולה לשנות את החיים שלכם מקצה לקצה, אבל מה אם יש לכם זכויות שיכולות לעזור לכם להתמודד עם ההשלכות של התאונה ולשמור על הביטחון הכלכלי והבריאותי שלכם? במאמר זה, תוכלו ללמוד על זכויות העובדים שנפגעו בתאונת עבודה בישראל וכיצד לממש אותן.

תאונת עבודה בישראל

תאונת עבודה היא אירוע שקורה לעובד בזמן העבודה או בדרך אליה או ממנה, וגורם לו נכות פיזית או נפשית או למוות. לפי חוק הביטוח הלאומי, תאונת עבודה היא אירוע שעבר את שני המבחנים האלה. עובד שנפגע בתאונת עבודה זכאי לתשלום דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי, וכן לקצבת נכות במקרה שנגרמה לו נכות, ועורך דין ביטוח לאומי יכול לעזור לעובדים בתהליך הבירור והתביעה של תאונת העבודה. מומחה בתחום יכול לייעץ לעובדים לגבי זכויותיהם, לסייע להם בהכנת המסמכים הנדרשים ולערער על החלטות של המוסד לביטוח לאומי.

זכויות העובדים שנפגעו בתאונת עבודה

תאונת עבודה היא כל אירוע בלתי צפוי שאירע במהלך העבודה או בדרך אליה או ממנה, וגרם לעובד נזק גוף או נפש. עובדים שנפגעו בתאונת עבודה זכאים לזכויות רבות, כמו:

מתי העובדים צריכים לפנות לעורך דין?

עובדים שנפגעו בתאונת עבודה צריכים לפנות לעורך דין המתמחה בתביעות נגד המוסד לביטוח לאומי במקרים הבאים:

עורך דין שמתמחה בתביעות נגד המוסד לביטוח לאומי יכול לעזור לעובד לקבל את מלוא הזכויות המגיעות לו, להכין את התביעה בצורה מקצועית ולהגן על האינטרסים של העובד מול המוסד לביטוח לאומי.

טיפים למעסיקים

כמעסיקים, אם העובד שלכם נפגע בתאונת עבודה, חשוב שתסייעו לו לממש את זכויותיו. הינה כמה טיפים:

לסיכום

תאונת עבודה היא אירוע טראומטי שיכול להשפיע באופן משמעותי על חיי העובד שנפגע. לכן, חשוב לדעת מהן הזכויות של עובדים שנפגעו בתאונת עבודה וכיצד ניתן לממש אותן. העובדים זכאים לתשלום דמי פגיעה, קצבת נכות, מענק נכות, טיפולים רפואיים ושיקום מקצועי מהביטוח הלאומי. אם המוסד לביטוח לאומי דחה את התביעה של העובד, הוא יכול לפנות לעורך דין המתמחה בתביעות נגד המוסד לביטוח לאומי. כמעסיקים, חשוב שתסייעו לעובדים שלכם לממש את זכויותיהם במקרה של תאונת עבודה. קראו את חוק הביטוח הלאומי, הכשירו את העובדים שלכם בנושא בטיחות בעבודה, וקחו אחריות על בטיחות העובדים שלכם בעבודה.