מראה ספורטיבי לריאיון עבודה

אם בעבר הגעה לראיונות עבודה התבצעה אך ורק עם לבוש אלגנטי, כיום ניתן ואף רצוי להגיע בלבוש ספורטיבי לראיון. עם זאת,  צריך לשים לב לדקויות הקטנות – ובדיוק לשם כך החלטנו לאגד בעבורכם את המדריך המלא ללבוש מוקפד אך גם ספורטיבי לקראת הריאיון שלכם.

איך הלבוש שלנו משפיע על סיכוי הקבלה?

כידוע, רושם ראשוני הוא חשוב מאוד בראיונות עבודה. שורה של מחקרים הראו באופן חד משמעי כי למראיין לוקח בדיוק 2 דק' לקבוע האם המועמד שמולו יכול להתקבל לעבודה, וזאת על בסיס המראה החיצוני שלו. עם זאת, שוק העבודה עבר בשנים האחרונות שינויים מרחיקי לכת ולמעשה אצל יותר ויותר מעסיקים ניתן לראות כיצד דווקא לבוש אלגנטי נזנח ואילו לבוש ספורט אלגנט תופס את קדמת הבמה, גם בעבור משרות מבוקשות בהייטק. עם זאת, חשוב להבין כי הגעה במראה ספורטיבי לריאיון עלולה להיות מסוכנת במידה ומגזימים יתר על המידה עם לבוש נינוח, ועל כן חשוב להקפיד להתלבש לריאיון עבודה באופן רציני אך גם יצירתי מבחינת פריטים ספורטיביים. אם אתם בדיוק מוזמנים לריאיון עבודה ומתלבטים כיצד להתלבש, להלן מספר הצעות גם לגברים וגם לנשים:

לבוש בייסיק – אך מרשים

במידה ואתם עתידים להתראיין במשרד צעיר ולא פורמלי, רצוי להתלבש בסגנון קז'ואל הכולל בין היתר מכנס חלק ללא קמטים עשוי כותנה, חולצה עם שרוול קצר בצבע לבן/שחור ונעל ספורט. ניתן בהחלט לשלב נעל ספורט אלגנטית של מותג מוכר, וזאת בכדי להקפיץ את הלוק אך גם לשמור על מראה אחיד ורציני. אפשר למצוא נעלי אדידס באתר מגה ספורט במחיר מצוין ועם דגש על הדגמים הטרנדים של החברה.

לבוש ספורטיבי חצי רשמי

במידה ואתם מתראיינים למשרה של ניהול, מכירות או פרזנטציה, רצוי להגיע בלבוש ספורטיבי וחצי רשמי. העדיפו ללבוש מכנס מחויט בעבור גברים ואילו נשים יכולות לבחור במכנס מחויט או להחליף בחצאית עיפרון מחמיאה. לגבי החולצה, רצוי ללבוש חולצה מכופתרת (לא לשכוח לגהץ אותה) ולבחור בנעלים שטוחות וספורטיביות המתאימות לצבע של הפריטים. עדיף שלא לבחור בנעל עם צבע חזק אלא בנעל עם צבעים מונוכרומטיים כמו שחור, אפור או בז', לצורך השלמת המראה.

לבוש ספורטיבי מלא

מתראיינים למשרה בתחום הספורט? ובכן, זה הזמן לארגן לעצמכם את הסט המושלם לקראת הריאיון. מאחר וחדרי כושר לדוגמה מראיינים באופן פרונטלי ולעיתים גם מבקשים הדגמה, בחרו במכנס טייץ ארוך שמגיע עד לברך ביחד עם חולצה נודפת זיעה בצבע חזק שימשוך את העין של המראיין. בנוסף, ניתן להגיע עם גופייה צמודה ומעל ג'קט ספורטיבי וכמובן נעל ספורט ממותגת שתשלים את הלוק ואף תקפיץ אותו כמה שלבים קדימה.

לבוש אלגנטי מרומז

אחת הטעויות שמועמדים לעבודה מבצעים היא להגיע למקום העובדה מבלי שהם יודעים כיצד עובדים אחרים מתלבשים, ובהתאם לכך בוחרים בלבוש שלא תואם את הסגנון הכללי של העובדים במשרד. פתרון נהדר הוא להגיע דווקא בלבוש אלגנטי, אך מרומז. בעבור נשים רצוי להגיע בחליפה עשויה פשתן, ולשלב נעל ספורט בצבע לבן. בעבור גברים, בחרו במכנס שחור בגזרה מחמיאה ובמידה נכונה – וזאת בשל העובדה כי מכנס גדול לא פעם נראה כמרושל ולא מקצועי. עם המכנס ניתן לשלב חולצה ספורטיבית בצבע לבן, ולהביא איתכם גם ג'קט מחויט שישלם את הלוק. בכך, תוכלו לסגור את הפינה ולהגיע לראיון בלבוש אלגנטי אך גם לא מתאמץ.

והכי חשוב – שמרו על חיוך, אווירה חיובית ושיהיה המון המון בהצלחה!