יש כל כך הרבה דרכים לצרוך מידע בעולם החדש, כשאחת הדרכים האידיאליות ביותר לעשות זאת היא באמצעות האזנה לפודקאסטים. ריכזנו 6 פודקאסטים שכל יזם או בעל עסק חייב להכיר. בואו נתחיל:

מהומת הסטארט אפ

זה בכלל לא מעודד לשמוע כי 95% מהמיזמים והעסקים שנפתחים בישראל, עשויים להיסגר תוך מספר שנים. וזה בדיוק הנושא שעומד בראש סדר היום של הפודקאסט מהומת הסטארט אפ, שמוגש על ידי אלינה, יערה וגיל. במסגרת הפודקאסט תוכלו להאזין לשלל תוכניות מצוינות שמתמקדות בנושאים עסקיים חשובים במיוחד, כמו בניית תוכנית עסקית (פרק 14), המודל העסקי של הארגון שלכם (פרקים 10-11) ובניית החזון של המוצר (פרק 6). בכל פרק תיחשפו לנושאים שיסייעו לכם לצלוח את הקמת העסק או המיזם, ויעניקו לכם את מיטב הכלים על מנת שתוכלו לעשות זאת על הצד הטוב ביותר.

יזמות או למות

אין טוב כניסיונם של אחרים, לא? ובכן, בפודקסאט הזה תוכלו להאזין לשלל ראיונות עם יזמים, משקיעים ואנשי הייטק מוצלחים, שיעניקו לכם לא מעט טיפים מעולים. את הפודקאסט מגיש יוסי דהן, כשהוא בוחר מרואיינים מעוררי השראה, ולו כדי לספק ערך למאזיניו. אגב, הפודקאסט מעולה לא רק ליזמים או בעלי עסקים גדולים, אלא גם לפרילאנסרים, ואף ישנו פרק שלם בנושא הזה.

נולדנו להשפיע

אם שיווק הוא לא החלק החזק שלכם (וגם אם כן), זה בהחלט פודקאסט שכדאי לכם להכיר, משום שהוא עוסק בתחום השיווקי בכל מיני רבדים, ובעיקר על יצירת תוכן שיווקי מבדל וייחודי. בין הפרקים תמצאו נושאים של תמחור הריטיינר (ואיך עושים זאת נכון), רעיונות יצירתיים לשימור לקוחות, ודרכים מגוונות לשיווק סדנאות. אם תשאלו אותנו – בהחלט מומלץ!

יחסי ציבור ושיווק בג'ונגל הדיגיטלי

לא משנה איזה עסק אתם מבקשים לקדם – עולם השיווק טומן בחובו כל כך הרבה נושאים ותחומים, שקל מאוד ללכת לאיבוד. בפודקאסט הזה תוכלו להאזין לתוכניות נהדרות שיעניקו לכם ידע מקצועי, זאת הודות לכל המרואיינים שמורכבים מאנשי שיווק, מנהלי תוכן ואנשי יחסי ציבור. בפודקאסט מדברים בין היתר על מיתוג, הנגשת מוצר חדש לקהל היעד וסוגי תכנים מומלצים.

6 פודקאסטים שכל יזם או בעל עסק חייב להכיר

המנגל – שיווק, מיתוג ואסטרטגיה עסקית

יש לא מעט פודקאסטים שעוסקים בתחום השיווק (בגלל שהוא כל כך רחב ומעניין), וזה אחד מהם. גם בפודקאסט זה, בדומה לאחרים, יש כמה וכמה ראיונות מעולים עם אנשי מפתח בתחום השיווק, כמו "המשבריסט", נגה הלפרין ועוד.

בין הנושאים המדוברים בפודקאסט (חשובים לכל בעל עסק, חשוב לציין), תמצאו את נושא שירות הלקוחות, הקמת קורס דיגיטלי מוצלח (רלוונטי מאוד, בייחוד בימי הקורונה), הגברת החשיפה למותג העסקי שלכם ועוד.

כסף טוב

את הפודקאסט "כסף טוב", מגיש ערן שטרן, והוא מציג דרכי חשיבה של יזמים שונים, כמו גם דרכי פעולה שכדאי וחשוב להכיר. אין ספק שבעשור האחרון כללי המשחק השתנו בעולם העסקים, ולא מעט עסקים מגיעים להישגים מרהיבים. בפודקאסט תוכלו להיחשף למידע בנושא, ולמצוא את הדרך האידיאלית ביותר להשליך את הטיפים הללו גם על העסק שלכם – ובכך לשפר ולייעל אותו.

יש לא מעט נושאים שמעסיקים בעלי עסקים שונים, החל מכל מה שקשור לשיווק מוצלח, דרך ניהול עובדים, ועד למיתוג או בניית תוכנית עסקית. מה שנהדר זה שכיום כדי לצרוך את המידע, ניתן להאזין לפודקאסטים שונים בנושאים הללו, כשתוכלו לעשות זאת בזמן נהיגה, נסיעה ארוכה בתחבורה הציבורית או אפילו במסגרת פעילות ספורטיבית.

האזנה נעימה.