תכנית הכשרה ארגונית

אחת מהנחות היסוד השגויות של בעלי עסקים ומנהלים בחברות השונות, היא שתכנית הכשרה ארגונית שמטרתה להכשיר ולהעמיק את הידע המקצועי של העובדים איננה נחוצה. לרוב, המחשבה הזאת נובעת מתוך חשיבה כי לאחר שהכשרתם עובד והפכתם אותו למקצועי יותר בתחומו, הוא ימהר לעזוב על מנת לממש את הידע שלו במקומות עבודה אחרים. מחקרים מראים שההפך הוא הנכון ועובדים המקבלים הכשרה ארגונית מקצועית מהמעסיקים נוטים להתמיד יותר בעבודתם ולצבור ותק רב יותר במקום העבודה וזאת מתוך הערכה על הידע וההכשרה שהם קיבלו. אם מעולם לא דאגם לתכנית הכשרה ארגונית לעובדים או שאתם מתלבטים אם לעשות כך, הנה כל הסיבות מדוע זהו צעד חיוני וחשוב לעסק שלכם.

העלאת התפוקה

כאשר עובד איננו מוכשר דיו בעבודתו, ייקח לו זמן רב יותר לבצע אותה והסיכוי לטעויות שיקרו במהלך הדרך הולך וגדל. במצב כזה לא רק שאתם מקבלים הרבה פחות תפוקה מהעובדים שלכם ומבזבזים זמן יקר שכמובן שווה כסף, אלא שאתם גם יוצרים סביבת עבודה רווית תסכול. עובדים מתוסכלים יעבדו מראש בחוסר מוטיבציה ויש סיכוי לא רע שבשלב מסוים עם יעזבו את העסק שלכם. זהו כמובן מצב של הפסד משני הצדדים ובכוחה של תכנית הכשרה ארגונית מקצועית ומקיפה למנוע את זה.

תכנית הכשרה ארגונית

עובדים מסופקים יותר

כאשר אתם משקיעים בתכנית הכשרה ארגונית לעובדים שלכם, אתם מראים להם קודם כל בצעד הזה שהם חשובים לכם ומבטאים השקעה נרחבת בהם. עובדים כאלה על פי מחקרים רבים שנערכו בנושא, יישאר אתכם לזמן ארוך יותר מאשר עובד שלא עבר הכשרה ארגונית. חשוב לדעת כי עובד שעוזב מרצונו את העסק מתוך תחושת מיצוי מקצועית ישפיע עליו לרעה כלכלית הרבה יותר ממה שניתן לדמיין. העלות של חיפוש וגיוס עובד חדש במקום זה שעזב תצריך משאבים רבים כלכליים ובמשך תקופה ארוכה סביר להניח שהעובד החדש לא יספק את אותה התפוקה של העובד הישן. ההכשרה מחדש וההיכרות עם העסק בתקופת החפיפה תעלה לא מעט כסף ויש לקחת את זה בחשבון.

שיפור הזיכרון הארגוני

בעסקים בהם אין תכנית הכשרה ארגונית מסודרת, המידע בין העובדים הישנים לחדשים עובר בשיטת פה לאוזן. בדרך הזו מידע רב מתפספס ונוצר מצב של חוסר אחידות ותורת עבודה שאינה ברורה. תכנית מסודרת ואחידה (אותה כמובן יש לעדכן מעת לעת) תבטיח יצירת נהלים ברורים ומערכת משומנת ויעילה.

שיפור תדמית העסק

מידע זורם בכל הכיוונים כל הזמן בין עובדים פוטנציאליים ועובדי החברה. כאשר תכנית הכשרה ארגונית היא חלק אינטגרלי המזוהה באופן מובהק עם העסק שלכם, הדבר עובר הלאה והופך לחלק מה-DNA שלכם וממצב את העסק שלכם במקום עבודה רציני הדואג להכשיר את עובדיו כראוי ולטפח אותם באדיקות מבחינה מקצועית.