מנהלים צוות עובדים? בעלים של עסק שחלק חשוב בו הוא העובדים? ובכן, כנראה שגם אתם נתקלים באתגרים הרבים של ניהול צוות עובדים. לפעמים זה נדמה כאילו אחרי גיוס של עובדים איכותיים, אפשר לנוח על זרי הדפנה, אבל ניהול צוות של עובדים הוא ללא ספק חלק מאתגר שמצריך הרבה מאמץ לאורך כל חיי העסק. יש צורך לתגמל את העובדים כשהם עושים עבודה טובה, להעיר להם בצורה נכונה כשהם לא מפיקים מעצמם את המקסימום וכמובן לתת להם כל הזמן תמריצים מסוגים שונים, להמשיך ולהיות הכי טובים, למען רווחתם וכמובן לטובת רווחת העסק. אז איך עושים את זה? ובכן, יש לא מעט דרכים לכך וכמובן שאי אפשר לדבר על כולן, אבל בכל זאת – הנה כמה דרכים פשוטות ואפקטיביות שתוכלו ליישם כבר ממחר בבוקר, שיהפכו את העבודה היומיומית של העובדים שלכם ליעילה הרבה יותר.

התקינו שעון נוכחות

אם אין לכם עדיין שעות נוכחות איכותי, כנראה שהעובדים שלכם מדווחים על שעות העבודה באופן ידני, מה שעשוי ליצור בעיות רבות בכל התהליכים של העסק, מניהול הזמן ועד לתשלום לעובדים, ואף פותח פרצה לדיווח כוזב של עובדים סוררים. שעון נוכחות לעובדים מנהל מעקב שעות פרטני ומדוקדק כך שאי אפשר להתבלבל באף שלב וכל עובד יודע בעצמו כמה הוא עבד ובהתאם לכך כמה מגיע לו. בנוסף, השעון הזה יכול להראות לכם נתונים מעניינים מאד כמו למשל איזה עובד הכי חרוץ ומגיע הכי מוקדם לעבודה, איזה עובד עוזב אחרון בסוף היום, מי העובדים המרבים להיעדר מהעבודה וכן הלאה. מדובר בשינוי שהוא קטן לכאורה, אך יעשה לכם הרבה מאד בסדר בבלגן ויאפשר לכם לנהל את העובדים בצורה חכמה הרבה יותר.

דרכים אפקטיביות לניהול עובדים

היעזרו בתוכנות לניהול זמן ומשימות

במהלך יום העבודה ובמיוחד כשהעסק גדל ועובדים רבים יותר מועסקים, נוצר מצב לא רצוי של בטלה סמויה, בה עובדים לא מנצלים כראוי את הזמן שיש להם לעבוד. דרך מצוינת למנוע את המצב הזה היא לעקוב אחר העבודה של העובדים באמצעות תוכנות לניהול זמן ומשימות כמו למשל טוגל, קליקאפ או אסנה. התוכנות הללו מאפשרות לעובדים לנהל את המשימות בצורה חכמה, למנהלים לחלק ולבזר את הסמכויות בצורה נוחה חכמה ומהירה, ולכם להבין איפה ואיך ניתן לייעל את העבודה והיכן היא דווקא עובדת בדיוק כמו שצריך.

בקשו מהעובדים לשלוח סיכום עבודה יומי

מדובר בדרך פשוטה שלא מצריכה מכם מאמץ רב ותיתן לכם אינדיקציה על איך הדברים עובדים. אתם לא חייבים לבקש מהעובדים מגילות ארוכות, אלא רק פירוט בנקודות של המשימות שביצעו במהלך היום והאם הם נתקלו בקשיים או נתקעו איפשהו במהלך הדרך. בטווח הארוך, תוכלו להבין בדיוק איך מתנהל העבודה ולקבל תמונה מלאה עם פרטים שכלל חשבתם שיעלו.