לא תמיד נחמד לדבר על השירותים הציבוריים, אך כאשר אתם עסק שיש לו שירותים שמשרתים את העובדים ואת הלקוחות, יש לעצור ולדון גם על כך. ראשית חשוב להבין שחדר שירותים היגייני ושנראה מסודר ונקי, מהווה פרמטר חשוב ביותר. ראשית כי בין היתר הלקוחות עשויים לשפוט את המקצועיות שלכם בהתאם לרושם שיתקבל בחדר השירותים, ושנית כי מדובר באזור שעשוי להוות סכנה. בשירותים ניתן להידבק בשלל וירוסים שעשויים להוביל להקאות ושלשולים, משמע אתם עשויים להישאר כמה ימים ללא עובדים. כיצד אם כן ניתן לשמור על שירותים ציבוריים נקיים? קבלו מספר טיפים חשובים!

נמנעים מעובש!

מלבד ריחות קשים בשירותים, גם יש מראות קשים, ופה מראה של עובש בהחלט משחק תפקיד משמעותי. עובש מעיד על הזנחה ויותר מכל על ריבוי של פטריות וחיידקים. על מנת להימנע מעובש יש להקפיד על חלונות פתוחים, אך גם יש להקפיד על בחירה בציוד מתאים. פה אתם מוזמנים להכיר מחיצות טרספה. מדובר במחיצות שעשויות מחומר שמונע היווצרות של עובש ופטריות, ובנוסף הוא גם עמיד בפני לחות ומאוד קל לנקות אותו. מה עוד ראוי לציין בנושא? יש כמה סוגים של המוצר שדוחה עובש, כך שניתן למצוא התאמה מלאה, בין היתר בהתאם לעובי, צורה, סוג השירותים שעומד על הפרק ובהתאם לעיצוב הרצוי.

הצבת פחים ודגשים בנושא

לפעמים אין כמו מעשה פשוט שמייצר הבדל גדול. מכאן שאם רוצים לשמור על אזור הרצפה והכיורים מסודרים, רק צריך לפזר מספר מספק של פחים. פה נציין שחשוב מאוד להקפיד לרוקן את הפחים לפני שהתכולה מתחילה לגלוש לעבר הרצפה, ואף חשוב ביותר לבחור בפח שגם מציע מכסה, במיוחד באזור שצמוד לשירותים ( אין צורך לראות מה הפחים מכילים). עם זאת, כאשר בוחרים פח עם מכסה, יש לוודא שאופי השימוש נוח, כלומר שאופי השימוש אינו מצריך מגע ישיר של כפות הידיים, כך שזוכים לשמור על סטריליות ברמה גבוהה.

נוחות שמובילה לניקיון

כשלאנשים נוח להשתמש בתא השירותים, הם הרבה יותר מקפידים לשמור על ניקיון. מכאן שחשוב ביותר שעל הדלת יהיה מותקן מתלה לטובת תליית התיק, שתא השירותים לא יהיה קטן מדי (כך שבעת פתיחת הדלת לא נאלצים להידחק לעבר האסלה) ואף חשוב שבעמדת שטיפת הידיים תוצב סבונייה אוטומטית שמונעת מגע ישיר.

היגיינה בשירותים ציבוריים: המדריך המלא למעסיקים

בחירה נכונה של אסלה

אסלה מהווה חלק מהותי ועל כן יש לוודא שהאסלות אכן מתאימות לגודל התא ועובדות כראוי. יש לוודא שבעת הורדת המים הלחץ גורף את הכול, שהזווית של האסלה ממזערת את הסיכויים שיישארו סימנים ולבסוף יש לוודא שבעת הורדת המים הרצפה נשארת יבשה. מכאן שחשוב לבצע רכישה מושכלת ובו זמנית לעקוב אחר איכות הפעילות.

העסקת שירותי ניקיון

לבסוף נציין שטעות לחשוב שניתן לבקש מהעובדים לעשות תורנות שירותים וטעות לחשוב שניתן לבצע זאת לבד. על מנת לשמור על שירותים שהם באמת נקיים, יש להקפיד על שימוש בחומרי חיטוי מותאמים ועל תדירות ניקיון מספקת. מכאן שאין מנוס מאשר להעסיק עוזרת ניקיון, או לחלופין חברת ניקיון. העיקר שלפחות פעם ביום השירותים יעברו ניקיון יסודי.