מעסיקים? ובכן, בכדי שתוכלו לעמוד במגבלות החוק חשוב להכיר את כללי היסוד בכל הקשור להעסקת עובדים בימי שישי וחגים. כל הפרטים – במדריך הבא.

כללי היסוד להעסקת עובדים בימי שישי

כמעסיקים אשר עובדים בימי שישי, חשוב להבין כי ישנן מגבלות חוקיות אשר אתם מחויבים לעמוד בהם, לא רק מבחינה חוקית אלא גם לצורך רווחת העובד. בכדי לנהל את העסק בצורה נכונה, חשוב קודם כל לתכנן את זמני ההפסקה על פי שעות כניסת שבת. מאחר וכניסת השבת בחורף היא מוקדמת יותר, שימו לב כי אתם משחררים את העובדים כך שהם יוכלו להשתמש בתחבורה הציבורית. במידה והעובדים עובדים בלילות של יום שישי, הם זכאים ע"פ חוק לדרוש תשלום בעבור הנסיעות – בין אם מדובר בדלק בעבור הרכב הפרטי שלהם או לחילופין מונית הביתה. במידה ומדובר במצבת עובדים גדולה יחסית, ניתן בהחלט לשקול לקחת בעבור העובדים הסעות פרטיות בימי שישי ושבת, ובכך להעניק לעובדים גם מעטפת הסעה נוחה וגם לחסוך בעלויות ההסעה הלוך ושוב.

כמה שעות מותר לעובדים לעבוד בימי שבת ושבת?

ע"פ החוק במדינת ישראל, בימי שבת ושבת אשר נחשבים ליום המנוחה מותר להעסיק עובדים עד 7 שעות, למעט מקרים בהם החלטתם ליצור הסכם כמעסיקים אל מול העובדים. שימו לב, כי במידה והעובד במשמרות לילה יש להעניק לעובד שלכם 25 שעות של מנוחה, ואסור לכם כמעסיקים למנוע מהעובד את יום המנוחה שלו.

עובדים בחגים- דגשים להעסקת עובדים בימי שישי

תשלום בעבור עבודה ביום מנוחה

במידה ואתם מעסיקים עובדים אשר עובדים בימי המנוחה – קרי שישי ושבת, תידרשו לשלם מעבר למשכורת תוספת תשלום של 75% בנוסף לשכר הבסיס שלו בעבור השעה הראשונה, ואילו מדובר ביותר משלוש שעות כאן העובד זכאי לקבל תשלום נוסף בגובה 200% החל מהשעה השלישית. במהלך יום העבודה בשישי או שבת נדרש להעניק לעובדים הפסקה בת 45 דקות, כאשר מתוך ה 45 דקות העובד שלכם רשאי לקבל הפסקה רציפה של 30 דק' בהן הוא יכול לצאת ממקום העבודה לצורך צרכים פרטיים. בכדי לעשות סדר, מומלץ לקבוע מול העובדים שעות הפסקה קבועות וכן לוודא כי הם אכן מקבלים את המנוחה המגיעה להם, וזאת כחלק מיחסי עובד מעביד.

מה לעשות עם עובדים שאין להם רכב?

לא מעט עובדים בשישי לא מחזיקים ברכב, ולכן חשוב לספק בעבורם וודאות בכל הקשור להסעה. כיצד תעשו זאת? אופציה ראשונה היא לספק בעבורם הסעה פרטית, בהתאם לביקוש. נוסף לכך, ניתן לבחון אופציה של הסעות ביחד עם עובדים נוספים אשר מחזיקים ברכבים, כחלק מהסעה שיתופית בין העובדים. על מנת שתוכלו לנהל את העסק בצורה נכונה וחוקית, מומלץ להתייעץ עם עורך דין אשר מתמחה בדיני עבודה, וזאת לטובת התייעצות וניהול מיטבי ונכון.