ניהול עסקי מהווה פעילות רחבה, אשר נוגעת לתחומים רבים. בין הנושאים האלה, בולטים ניהול משאבים, ניהול תהליכי עבודה וניהול העובדים. כל זאת, גם כמובן מהיבט של ייעול מתמשך. מה הקשר בין הנקודות שהזכרנו? ומה הקשר בניהן, ספציפית בכל הנוגע ל-ERP?

תפנית – התאמה מרבית למגזר שלכם

בתחום ה-ERP בארץ, ישנו שם שבולט במיוחד: תפנית. זו היא מערכת שפיתחה חברת מטריקס הוותיקה ומשתמשים בה ארגונים מקומיים ממגוון רחב של מגזרים. למעשה, היבט המגזרים משמעותי מאוד לגביה ועוד מעט נסביר מדוע. כעקרון, חבילת ERP זו מיועדת לעסקים בינוניים וגדולים. עם זאת, הרעיון שמאחוריה וגישתה המיוחדת, עשויים לעניין כל מי שעוסק בניהול. כך שתפנית היא מערכת מתקדמת שמומלץ להכיר, אם אתם מתעניינים בשימוש במערכות ERP וגם אם אין לכם כרגע תכניות כאלה. המיוחד בה? התאמה מראש, עבור מגזרים מקומיים שונים. מגזרים אלה, כוללים אשראי חוץ בנקאי, קמעונאות, יבוא ושיווק מוצרי צריכה, מרכזים רפואיים, גופים העוסקים בנכסים ונדל”ן מניב, ניהול מרכזים לוגיסטיים, יבואני רכב, ליסינג והשכרה, בתי דיור מוגן, חברות שירותים, מוסדות אקדמיה ומלכ”רים ומגזר מוצרי הגמר לבית (ריצוף, קרמיקה, סניטציה). ההתאמה למגזרים מספקת פתרון best of breed באותם מגזרים, עם מענה ייעודי וייחודי. בנוסף להם, היא מציעה גם מודולים גנריים מסוגים שונים לניהול, כגון מודולי ניהול קשרי לקוחות, ניהול פיננסי, ניהול לוגיסטי, מכירות ושירות.

תזכורת – תועלות ה-ERP

תזכורת קצרה ורקע, עבור מי שעדיין לא משתמשים במערכות ERP: Enterprise Resource Planning הן מערכות ניהול משאבים מרכזיות, אשר מטפלות בתחומים רבים של פעילות העסק. זאת, באופן אינטגרטיבי ויעיל. האינטגרטיביות לגבי תפנית אגב, מושגת תודות לפיתוחה בגוף מרכזי אחד. אלה מערכות מורכבות למדי, אשר חייבות להיות מותאמות היטב לדרישות השוק המקומי. לגבי תפנית, הדבר מתבטא בפיתוח מתמשך שלה מעל לשני עשורים. זאת, תוך כדי הכנסת שיפורים מתמדת. מערכות ERP מספקות לעסקים מה שנקרא "גרסה אחת של האמת", בכל הנוגע לניהול המשאבים אצלם. היא מונעת כפילויות מידע בין מחלקות שונות בעסק ואת הסרבול והפגיעה בתפקוד שנובעות מכך. מחד, מדובר באתגר לא קטן, מאחר שהיקפי המידע שיש לעבד בעסקים הם כיום גדולים מאוד. אך מאידך, תחום ה-ERP הוא כיום תחום בשל מאוד. כך שאם רוכשים מערכת כזו מחברה וותיקה כמו מטריקס (הוקמה ב-2001), אשר מומחית בכך, הפתרון המתקבל הוא יעיל מאוד. אגב, מטריקס היא מובילה בשוק שירותי המחשוב המקומי, כפי שהוכיחו כמה פעמים דירוגי חברות מחקר.

המדריך למנהל: ניהול משאבים באמצעות מערכת ERP הוא גם הדרך להתייעלות העובדים!

עוד על ייעול באמצעות ERP

מערכת ERP טובה, מאפשרת לעשות את הכול דרכה ולעבוד באופן שהוא גם יעיל וגם חכם. שימוש במערכת מחשוב מרכזית כזו, מקדם ייעול של תהליכי העבודה בארגון וגם של פעילות העובדים עצמם. אך מה לגבי ייעול התוכנה עצמה, ביחס לדרישות המיוחדות של המגזר שבו אתם פועלים? היבט זה, דורש בדרך כלל להקים מערכת ERP, תוך התאמתה לדרישותיכם הספציפיות, כולל בהתאם למגזר המדובר. התאמות אלה אינן דבר של מה בכך. הן עשויות לדרוש השקעת משאבים רבים, כולל כמובן כסף וזמן. כך שהזמינות של פתרון מותאם מראש כמו תפנית, משמעותי מאוד בהקשר זה. מערכות ERP אף מסייעות להנהלה לקבל מבט על עדכני ומדויק על המצב, דבר שעוזר בניהול הארגון ובקבלת החלטות.

לסיכום

מומלץ לכל ארגון אשר שואף להתייעל, לעבוד עם מערכת ERP איכותית. באופן מיוחד, כדאי להכיר את מערכת תפנית, בגרסתה אשר מותאמת למגזר העסקי שבו אתם פועלים.