מוצאים את עצמכם חולמים בהקיץ על העבודה האידיאלית בעבורכם? אולי על תפקיד שמיישר קו באופן מושלם עם הכישורים והתשוקות שלכם? כזה שמציע תנאים טובים והטבות מדהימות או מאפשר לכם לעשות משהו שבאמת עושה הבדל בעולם? לא משנה מה תהיה עבודת החלומות שלכם, החדשות הטובות הן שלא בלתי אפשרי להפוך אותה למציאות. עם הלך הרוח הנכון, אסטרטגיה וקצת מזל, אתם יכולים למצוא את עבודת החלומות שלכם ולהתחיל לחיות את החיים שתמיד רציתם.

הגדירו את עבודת החלומות שלכם

הצעד הראשון בהשגת עבודת החלומות שלכם הוא להגדיר בדיוק מה היא, מסביר יוסי שינובר. זה אולי נשמע פשוט, אבל חשוב שתהיה לכם הבנה ברורה ובהירה של מה שאתם מחפשים לפני שאתם מתחילים בחיפוש עבודה. קחו קצת זמן לחשוב על השאלות הבאות:

ברגע שיש לכם תמונה ברורה של איך נראית עבודת החלומות שלכם, אתם יכולים להתחיל להתאים את חיפוש העבודה שלכם, כך שהיא תתאים בדיוק לכם.

פתחו את הכישורים והניסיון שלכם

אם אתם עדיין לא מתאימים לעבודת החלומות שלכם, הגיע הזמן להתחיל לפתח את הכישורים והניסיון שאתם צריכים, שינובר מציע. פיתוח הכישורים יכול להיות חזרה ללימודים כדי לקבל תואר או הסמכה, לקחת על עצמכם פרויקטים חדשים בעבודה הנוכחית שלכם כדי לצבור ניסיון רלוונטי או לחפש הזדמנויות התנדבות או פרילנס המאפשרות לכם לבנות את תיק העבודות שלכם.

אחד הדברים החשובים ביותר שאתם יכולים לעשות כדי להתכונן לעבודת החלומות שלכם הוא ליצור קשרים עם אנשים בתעשייה שאתם רוצים לעבוד בה. הוא מפרט: השתתפו בכנסים ובאירועים בתעשייה, צרו קשר עם אנשי מקצוע באפליקציות שונות וחפשו אינפורמציה רבה ככל האפשר כדי ללמוד עוד על מה שנדרש כדי להצליח בתחום העניין שלכם.

צרו קורות חיים

קורות החיים הם הרושם הראשוני שלכם אצל מעסיקים פוטנציאליים, ולכן חשוב מאוד לגרום להם להיות מעולים. יוסי שינובר יועץ עסקי מייעץ להשתמש במילות מפתח ובביטויים מתיאור התפקיד כדי להדגים כיצד הכישורים והניסיון שלכם תואמים לתפקיד, ולהדגיש הישגים ספציפיים המציגים את החוזקות שלכם. הוא מוסיף שבמקום תבניות גנריות, נסו להתאים את קורות החיים למשרה כדי להראות את ההשקעה והרצון שלכם לקבל את התפקיד.

איך לעבור את הריאיון?

אם הגעתם לשלב הראיונות, מזל טוב! ההגעה לשלב הזה אומרת שכבר הרשמתם את מנהלי הגיוס בקורות החיים שלכם, ועכשיו הגיע הזמן להרשים אותם פנים אל פנים. הינה כמה טיפים שיוסי שינובר משתף איתנו שיעזרו לכם לעבור את הראיונות שלכם:

הישארו חיוביים

זכרו, ייתכן שלא תתקבלו לעבודת החלומות שלכם בן לילה. חשוב להישאר חיוביים, גם מול דחייה או הסתייגות. המשיכו לשכלל את הכישורים והניסיון שלכם, ובקשו משוב ממנטורים או עמיתים מהימנים כיצד להשיג עבודה חלומית.

אם אתם מקבלים דחייה, קחו אותה כהזדמנות ללמוד ולהשתפר. יוסי שינובר מציע לפנות למנהלי הגיוס או למגייסים לקבלת משוב על הבקשה או הריאיון שלכם, ולהשתמש במידע הזה כדי לבצע התאמות למועמדויות עתידיות לעבודה.

בנוסף לאלה, אל תפחדו לחשוב מחוץ לקופסה כשמדובר במציאת עבודת החלומות שלכם. שקלו נתיבים חלופיים לתעשייה או לתפקיד הרצוי לכם, כגון פתיחת עסק משלכם או לעבוד כפרילנס או כיועץ. הזדמנויות אלה יכולות לספק ניסיון וכישורים יקרי ערך שתוכל למנף בחיפוש העבודה העתידי שלכם.

שמרו על עצמכם

בסופו של דבר, חשוב לדאוג לעצמכם לאורך כל תהליך חיפוש העבודה. חיפוש עבודה יכול להיות מלחיץ ולגזול זמן, ולכן הקפידו לתת עדיפות לבריאות הפיזית והנפשית שלכם. אכלו טוב, התעמלו באופן קבוע ופנו זמן לפעילויות טיפוח עצמי שיעזרו לכם לטעון את המצברים ולהישאר חיוביים.

ואל תשכחו לקחת הפסקות ולהתנתק מחיפוש העבודה בעת הצורך שיכולים לעזור למנוע שחיקה ולאפשר לכם לחזור לחיפוש שלכם עם אנרגיה מחודשת ומיקוד.

לסיכום

לא תמיד קל להשיג את עבודת החלומות, אבל עם הלך הרוח והאסטרטגיה הנכונים, זה בהחלט אפשרי. הגדירו את עבודת החלומות שלכם, פתחו את הכישורים והניסיון שלכם, צרו קורות חיים מנצחים, ערכו את הראיונות שלכם, הישארו חיוביים ודאגו לעצמכם לאורך כל התהליך. באמצעות הטיפים האלה של יוסי שינובר, ההשקעה והעבודה הקשה, אתם יכולים למצוא את עבודת החלומות שלכם ולהתחיל לחיות את החיים שתמיד רציתם.