בין אם כלכלית או בריאותית, המוני אנשים עד כה נפגעו בצורה כזו או אחרת מנגיף הקורונה. יחד עם זאת, המוני אנשים גם מבצעים בתקופה הזאת הסבות מקצוע. שוקלים להסב מקצוע להייטק? יש על מה לדבר, בואו נבין מה קורה בחברות ההשמה ב-2020, אילו מקצועות נחשבים מבוקשים?

בעוד מספר שנים כולנו נסתכל אחורה וניזכר בתקופת הקורונה כאחת התקופות היותר מאתגרות שהחברה הישראלית חוותה מאז 1948, וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על ההיבט העולמי שבעניין. במקביל ללא מעט תעשיות ותחומי עיסוק, גם אנשים לאחרונה מחשבים את מסלוליהם מחדש ומוצאים עצמם מבצעים הסבות מקצוע לכיוונים כאלו ואחרים.

בתקופת הקורונה אנשים מצאו את הזמן המושלם לבצע הסבות מקצוע

בכל מקרה ועד שיהיה חיסון עולמי, כנראה שעד אז אנשים רבים ימשיכו לבצע חישובי מסלול מחדש והסבות מקצוע, וההמלצה הכי גורפת היא להסתייע בשירותיהם של חברות השמה. מומלץ להיעזר בחברות השמה להייטק ב-2020, מאחר שנכון להיום ישנו מגוון לא מבוטל בכלל לא עבודות בתחום.

למשל, חשבתם פעם ללמוד את התחום של בדיקות QA? בודק QA הוא אחד המקצועות בהייטק, שלאחרונה (גם בלי קשר לקורונה) נהפך ליותר ויותר פופולארי ונגיש בעבור הרבה אנשים, כן, גם אנשים שממש לא מגיעים מעולם ההייטק.

 אפקט הקורונה- הסבת מקצוע בהתאם לדרישות השוק

הקורונה – טרגדיה נוראית או פסק זמן שמניב שינויים מבורכים?

מגפת הקורונה העולמית גרמה נזק רב לכלכלה, להשבתה של המשק ולמאות אלפי מתים ברחבי העולם, אבל יש מי שמצא בתקופה הזו הזדמנות כדי לצמוח ולהתפתח. אנשים הצליחו להקים עסקים חדשים בזמן המשבר, לשנות כיוון, לבלות זמן עם המשפחה ולהכיר מחדש את עצמם וסביבתם.

אין ספק, כל דבר בהתחלה הוא מורכב ומסובך. ובמיוחד כשמדברים על משהו כל כך גדול כמו מגפות עולמיות, אבל נכון לכתיבת שורות אלו בחודש ספטמבר-אוטוטו של 2020, אנחנו כולנו בהחלט מתמודדים עם נגיף הקורונה באופן שקול יותר ורגוע, מאחר שאט-אט אנחנו ניזונים מיותר מידע ויותר פרטים על הנגיף.

הסבת מקצוע לתחום ההייטק ותחום QA – מה כדאי לדעת?

בין אם אתם מגיעים מתחום עיסוק כזה או אחר, בודק QA הינו קורס שתוכלו להירשם אליו ותוך מספר חודשים כבר לעבוד בעולם ההייטק. כדאי לשים לב לפרט הבא שאנחנו חולקים אתכם – אם בעבר בודקי QA היו מבצעים בדיקות QA ידניות בלבד (סיזיפי למדי), הרי שכיום ישנן כבר בדיקות QA אוטומטיות מסוגים שונים, ככה שלפי דעתם של רבים, סוג העבודה הינו פחות סיזיפי כיום.

זה רק מגביר את הכדאיות ואת הדרישה שיש במקצוע הזה. בכל מקרה, בין אם אתם שוקלים לבצע הסבת מקצוע לכיוון כזה או אחר, תהיו קשובים לעצמכם, זה בדיוק הזמן שלכם לקחת אתנחתא קצרה, לנשום ולחשוב – פניכם לאן? שיהיה בהצלחה בכל מקום אליו תייעדו את עצמכם!