רואה חשבון משרת כיום לא רק בעלי עסקים, אלא גם שכירים שמבקשים למלא הצהרת הון וכדומה, וכיוון שסיוע של רואה חשבון בהחלט חשוב ועשוי לחסוך לא מעט כסף, יש להבין כיצד נכון לבחור רואה חשבון. ראשית רצוי להבין האם מעדיפים יועץ מס שמספק שירותים יותר מצומצמים (ובעל הסמכה יותר קצרה). הגעתם למסקנה שאכן זקוקים לרואה חשבון? אבנר הייזלר ניגש לסייע, כך שתקבלו את ההחלטה הכלכלית ביותר עבור העסק שלכם.

פחות שיקולי עלות יותר שיקולי יעילות

הישראלים ידועים כעם שאינו הולך סחור סחור, ועל כן אין שאלה שגם בנקודה זו רבים תוהים מהי השורה התחתונה – מהו שכר הטרחה. ובכן מי שקרא על אבנר הייזלר בדה מרקר כבר יודע שמדובר באיש שחושב 24/7 עסקים, ועל כן מומלץ להרוויח מהניסיון הרב שהוא צבר בתחום. פה הוא מבקש לחדד שבמקרה זה יש להניח לגובה העלות בצד ולהתחשב במה שהשירות כולל בתמורה, משמע אין זה יהיה נכון לבחור ברואה חשבון מאוד יקר (או מאוד זול), אך כל עוד המחיר סביר והרזומה נשען על ביקורות נלהבות, הרי שבהחלט מדובר בבחירה מבטיחה.

איך לבחור רואה חשבון טיפים מאת אבנר הייזלר 

הקשר שבין היקף למענה

יש הבדל בין אם מדובר בעסק קטן ובין אם מדובר בחברה גדולה, ומי שקרא על אבנר הייזלר בראיון בדה מרקר כבר יודע שלפעמים רק צריך לזהות צורך נישתי ולהעניק לו מענה מדויק, וכך בדיוק גם כאן. הכוונה היא שאם מדובר בבית עסק קטן הרי שמוטב לבחור ברואה חשבון שמגיע ממשרד קטן, וזאת כיוון שבאופן שכזה זוכים במענה אישי עבור כל צורך ושאלה. מצד שני, אם מדובר בחברה גדולה שמצריכה הרבה יותר שירותים היקפיים, הרי שבמקרה זה מוטב שרואה החשבון יהיה מגובה באנשי צוות נוספים – מוטב שיגיע ממשרד רואי חשבון גדול. עם זאת, בנקודה זו ראוי לוודא מראש מיהו איש הקשר שלכם ועד כמה הוא אדיב, זמין ומקצועי. בהנחה ואיש הקשר שהוקצב לכם אינו עומד בפרמטרים, תדרשו לקבל איש קשר אחר.

בוחן פתע

אומנם אינכם רואי חשבון, אך אין זה כלל אומר שאינכם יכולים לבחון את איכות הבקיאות, ופה אבנר הייזלר ממליץ על שורת שאלות שמוטב לשאול טרם בוחרים באותו רואה חשבון שקיבלתם עליו המלצות חמות (רק מאנשים שמכירים היטב כמובן). ובכן אין להתבייש לשאול את רואה החשבון כיצד הוא עשוי לסייע לשלם פחות מיסים, אלו הוצאות הוא מציע לזקוף לטובת העסק, כיצד הוא מציע לתכנן את ההוצאות לטווח הרחוק, האם וכיצד הוא מתכוון להכיר מקרוב את פעילות העסק (צעד זה חשוב ביותר) וכדומה.

התמקדות נקודתית לצד תחושה אישית

לבסוף נציין שאם ניתן לאתר רואה חשבון שמתמחה בתחום שבו עוסקים, הרי שללא ספק מדובר ביתרון מהותי, וזאת כי בתחום המיסוי קיימים מגוון תקנים שנכונים רק עבור תחומים מסוימים. כמו כן, אם קראתם, ולו ראיון אחד עם אבנר הייזלר ב YNET, סביר שהבנתם שלמרות שמדובר בתחום מאוד ריאלי, גם יש להכניס למשוואה מעט רגש, משמע רצוי שתרגישו בנוח לפנות אל רואה החשבון עם כל שאלה ותסמכו עליו שהוא פועל לטובתכם. בהצלחה!