ע"פ החוק במדינת ישראל, על המעסיק לשלם לעובד בעבור שימוש בתחבורה ציבורית לצורך הגעה לעבודה. נוסף לכך, לא מעט מעסיקים מחליטים להעניק לעובדים רכבים לטובת עבודתם, אולם לא מודעים לעלויות הנלוות. בדיוק לשם כך, להלן המדריך המלא לצורך הוצאות רכב.

תחבורה לעובדים: הכירו את השירות אשר יכול לחסוך לכם בעלויות

כמעסיקים, מוטלת עליכם החובה לספק לעובדים את מעטפת התחבורה הטובה ביותר לצורך הגעה ויציאה מהעבודה. למעשה, בשנים האחרונות ניתן לראות שלא מעט מעסיקים מחליטים לספק בעבור העובדים רכבים, באמצעות שירותי ליסינג. מדובר בשירות מצוין אשר מאפשר לכם כמעסיקים לבצע  השכרת רכב דרך SUNCAR, ולשלם בעבור ההשכרה בהתאם לאופי השימוש ולדוחות כספיים חודשיים, במסגרתם תוכלו לדעת בדיוק כמה אתם צריכים לשלם בעבור הוצאות הדלק והתחבורה של העובד. מדובר בשירות אשר הולך ותופס תאוצה, לא רק בשל החיסכון הכספי אלא גם בשל העובדה כי באמצעות התקשרות עם חברה מקצועית ניתן לחסוך אלפי שקלים בעבור תשלום ביטוח – אחד התשלומים הגבוהים ביותר בעבור מעסיקים. באמצעות החברה תוכלו לקבל מעטפת מקצועית לכל אורך הדרך כולל חתירה מתמדת לחיסכון בעלויות, ובכך למעשה לחסוך בעבור הוצאות הרכב של העובדים שלכם.

הוצאות רכב למעסיקים מדריך בנושא

מהם התשלומים הנוספים בהם אתם מחויבים?

במידה והעובדים משתמשים בתחבורה ציבורית, ע"פ החוק מוטלת עליכם החובה לשלם בעבור הנסיעה הלוך ושוב. נוסף לכך, אם החלטתם להעניק לעובדים אפשרות של הסעה מטעמכם או העובדים מגיעים עם הרכבים הפרטיים שלכם תוכלו להיות פטורים מתשלום החזרי נסיעות, וזאת בתנאי כי אכן קיים הסכם קיבוצי. לצד זאת, במידה והעובד נדרש לבצע במסגרת העבודה שימוש ברכב שלא בשעות העבודה הוא זכאי לדרוש מכם כמעסיקים תשלום, ועל כן חשוב להבין זאת בכל הקשור להוצאות הרכב הנדרשות מכם כמעסיקים. על כן, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין בתחום כך שתוכלו לגבש הסכם עם העובדים בכל הקשור להחזרי הנסיעות, כך שהזכויות של העובדים שלכם יהיו מוגנות וכי אתם כמעסיקים תוכלו לספק את המעטפת הטובה ביותר בעבורם.

מהו שווי דמי הנסיעה של העובדים?

ע"פ רוב, העובדים מגיעים למקום העבודה באמצעות רכבם הפרטי או בתחבורה הציבורית. גובה דמי הנסיעה נכון להיום הוא 26.4 ₪, כאשר ע"פ החוק העובד אינו נדרש להסביר בפני המעסיק מהו אמצעי התחבורה בו הוא משתמש. על מנת לעשות סדר, מומלץ לגבש רשימה מסודרת של העובדים ודרכי ההגעה שלהם, כך שתוכלו להבין מראש מהו גובה ההוצאות הנדרש מכם. החזרי נסיעות מהווים את אחד מנקודות התורפה של מעסיקים רבים, בשל ההוצאות האדירות. על כן, בחינה מדוקדקת של מצבת העובדים ובהתאם לכך יצירת קשר עם חברת השכרת רכבים יכול בהחלט לסייע לצורך ניהול מיטבי של הוצאות אלו, בהתאם גם לתקנות המס.